click fraud detection

ТЕМА: 13 липня 2017 року Про звернення стягнення на предмет іпотеки

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Автор
  Сообщения
 • #4223
  Dmitry Kasyanenko
  Модератор

  Ухвала

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  13 липня 2017 року м. КиївКолегія суддів судової палати у цивільних справах

  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

  Штелик С.П., Журавель В.І., Закропивного О.В.,

  розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_4 про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення та усунення перешкод у здійсненні права власності за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» на ухвалу апеляційного суду м. Києва від 23 грудня 2016 року,

  в с т а н о в и л а :

  У грудні 2014року публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» (далі – ПАТ «Дельта Банк») звернулось до суду із позовом до ОСОБА_4 про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення та усунення перешкод у здійсненні права власності.

  Свої вимоги обґрунтовувало тим, що 14 березня 2008 року між АКІБ «Укрсиббанк», правонаступником якого є ПАТ «Укрсиббанк», та ОСОБА_4 було укладено Договір про надання споживчого кредиту № 11315237000, за умовами якого позичальник отримав кредит у сумі 93 500 дол. США на строк до 15 березня 2038 року. З метою забезпечення виконання зобов’язання за указаним кредитним договором між АКІБ «Укрсиббанк», правонаступником якого є ПАТ «Укрсиббанк», та ОСОБА_4 було укладено договір іпотеки, згідно з яким іпотекодавець передав в іпотеку банку однокімнатну квартиру АДРЕСА_1. 08 грудня 2012 року ПАТ «Укрсиббанк» відступило свої права вимоги, зокрема, за указаними кредитним договором та договором іпотеки ПАТ «Дельта Банк».

  Посилаючись на те, що позичальник належним чином не виконує своїх кредитних зобов’язань, внаслідок чого його кредитна заборгованість станом на 04 листопада 2014 року склала 140 220 дол. США 73 центи, що в еквіваленті за курсом Національного банку України складає 1 815 963 грн 06 коп., ПАТ «Дельта Банк» просило в рахунок погашення кредитної заборгованості звернути стягнення на предмет іпотеки, шляхом передачі предмета іпотеки у власність банку, визнати за ПАТ «Дельта Банк» право власності на предмет іпотеки – однокімнатну квартиру АДРЕСА_1, виселити та зняти з реєстраційного обліку осіб, які зареєстровані та проживають в указаній квартирі, зобов’язати ОСОБА_4 передати ПАТ «Дельта Банк» правовстановлюючі документи на спірну квартиру, ключі від вхідних дверей та інші необхідні документи, розподілити судові витрати.

  Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 20 травня 2015 року залишено без розгляду позовну заяву публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_4 про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення та усунення перешкод у здійсненні права власності.

  Ухвалою апеляційного суду м. Києва від 23 грудня 2016 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження у справі за позовом публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_4 про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення та усунення перешкод у здійсненні права власності, за апеляційною скаргою представника публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Дельта Банк» – Фіногєєва Володимира Михайловича, на ухвалу Подільського районного суду м. Києва від 20 травня 2015 року.

  У касаційній скарзі ПАТ «Дельта Банк», посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та передати справу на розгляд до суду апеляційної інстанції.

  Відповідно до п. 6 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.

  У зв’язку з цим справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.

  Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає відхиленню.

  Згідно ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.

  Відповідно до вимог ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п′яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п′яти днів з дня отримання копії ухвали.

  Згідно зі ст.ст. 67, 72, 73 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом; право на вчинення процесуальної дії втрачаються із закінченням строку; у тому випадку, коли процесуальна дія не вчинена у межах строку, встановленого законом, суд поновлює його, якщо строк пропущено з поважних причини.

  З матеріалів справи вбачається, що ухвала про залишення позовної заяви ПАТ «Дельта Банк» без розгляду постановлена 20 травня 2015 року без участі сторін у справі. На адресу сторін копія ували надіслана судом 20 травня 2015 року та отримана позивачем ПАТ «Дельта Банк» – 08 червня 2015 року, про що свідчить зворотне поштове повідомлення про вручення рекомендованого повідомлення (а.с. 75).

  Правом на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції від 20 травня 2015 року представник позивача скористався – 01 листопада 2016 року.

  Судом апеляційної інстанції, перевіряючи доводи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції від 20 травня 2015 року, встановлено наступне.

  На підставі постанови Правління Національного банку України від 02 березня 2015 року № 150 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до категорії неплатоспроможних» рішенням Виконавчої дирекції фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 02 березня 2015 року розпочато з 03 березня 2015 року процедуру виведення Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації.

  Відповідно до частини 1 статті 36 Закону України від 23.02.2012 № 4452-VI “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту).

  Фонд набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення. Протягом 15 днів, але не пізніше строків, встановлених Фондом, керівники банку забезпечують передачу уповноваженій особі Фонду печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банку, а також протягом трьох днів – передачу печаток і штампів, бухгалтерської та іншої документації банку. У разі ухилення від виконання зазначених обов’язків винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.

  На період тимчасової адміністрації усі структурні підрозділи, органи та посадові особи банку підпорядковуються у своїй діяльності Фонду та уповноваженій особі Фонду в межах повноважень, встановлених цим Законом та делегованих Фондом, і діють у визначених Фондом/уповноваженою особою Фонду межах та порядку.

  Рішенням Виконавчої дирекції фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 02 березня 2015 року призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Дельта банк» і 03 березня 2015 року уповноважена Фонду приступила до виконання обов’язків.

  Як свідчать матеріали справи ухвала про залишення позовної заяви ПАТ «Дельта Банк» від 20 травня 2015 року безпосередньо отримана позивачем ПАТ «Дельта Банк» – 08 червня 2015 року.

  Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції обґрунтовано виходив з того, що на час отримання копії ухвали місцевого суду від 20 травня 2015 року в ПАТ «Дельта Банк» діяла тимчасова адміністрація і уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Дельта Банк» у повному обсязі з 08 червня 2015 року володіла інформацією, необхідною для своєчасного звернення до суду з апеляційною скаргою на ухвалу Подільського районного суду м. Києва від 20 травня 2015 року та без поважних причин порушила строки апеляційного оскарження, встановлені ст. 294 ЦПК України, звернувшись до суду із апеляційною скаргою 01 листопада 2016 року.

  При цьому, суд апеляційної інстанції вірно врахував, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на доступ до правосуддя. Разом з тим, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Норми, які регламентують строки подання скарг, безумовно, передбачаються для забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані.

  Наведені у касаційній скарзі доводи висновків суду апеляційної інстанції не спростовують та зводяться до переоцінки доказів у справі, що знаходиться поза межами повноважень суду касаційної інстанції (ст. 335 ЦПК України).

  Згідно ч. 3 ст. 332 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

  Керуючись ч. 3 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,

  у х в а л и л а:

  Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» відхилити.

  Ухвалу апеляційного суду м. Києва від 23 грудня 2016 року залишити без змін.

  Ухвала оскарженню не підлягає.

  Колегія суддів: С.П. Штелик

  В.І. Журавель

  О.В.Закропивний

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.
blank

Мы используем cookie-файлы для получения информации о том, как вы используете наяш Веб-сайт. Подробней

Cookie-файлы

Мы используем cookie-файлы для получения информации о том, как вы используете наш Веб-сайт. Cookie-файлы позволяют нам обеспечить возможность использования Веб-сайта в более удобном и доступном формате. Такие файлы, как правило, не содержат какие-либо данные, которые позволили бы нам идентифицировать вас как конкретное физическое лицо. Ваши данные будут обрабатываться с использованием cookie-файлов в течение разрешенного вами периода.


Политика использования файлов Cookie / Cookie Policy
Согласие пользователя на правила пользования веб сайтом
Согласие на сбор, обработку и передачу персональных данных

Закрыть