h6

Заказ обратного звонка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Заказ обратного звонка

Ваше сообщение успешно отправлено

Майно подружжя в іпотеку: чи можливий поділ?

Сімейний адвокат доволі часто стикається з ситуацією, коли банк не має можливості для компенсації заборгованості по іпотечному майну (через аукціон, наприклад), по причині того, що подружжя вже виконало розподіл іпотеки через судові інстанції.

logoДля більшої наглядності спробуємо пояснити дану проблему на теоретичній ситуації, що загалом є доволі розповсюдженою. Один з членів подружжя (нехай це буде дружина) укладає договір про кредит з банком. Для практичної підтримки даного договору банк та іпотекодавець (у нашому випадку - дружина) укладають також договір про іпотеку. Якщо власник майна порушує кредитний договір, банк у більшості випадків апелює до судової системи з проханням щодо виплати боргу. Суд задовольняє дану вимогу. Разом з цим або після цього інший член подружжя (чоловік) звертається до судових інстанцій з проханням про розподіл майна подружжя. Мова йде також і про іпотечне майно. Суд має змогу задовольнити право на перехід половини майнових об’ємів у власність чоловіка.

Закон «Про іпотеку» стверджує, що іпотека є взаємодією з зобов’язанням щодо розпорядження майном одного з членів подружжя. Це ж означає і те, що банк у разі порушення договірних умов іншої сторони може задовольнити власні вимоги за рахунок самого предмета іпотеки через суд. Тому важливо розуміти, що іпотека – це не першоджерело зобов’язання, а лише похідна від нього, тому діє до його виконання або завершення дії відповідного договору по іпотеці. Законодавство зазначає, що поки діє договір, іпотекодавець (у нашому прикладі - банк) не має права розпорядження майновими об’ємами без згоди одного з членів родини – іпотекодержателя.
Однак не існує жодних заборон, наприклад, на поділ кредитної квартири, по тій простій причині, що розподіл майна подружжя, яке придбане у кредит власне не є актом розпорядження цим майном.

Постанови Верховного Суду України у справі про сімейні спори зобов’язує в обов’язковому порядку встановлювати точну кількість спільно нажитого майна та період його придбання. Сімейний кодекс в свою чергу говорить про врахування при поділі майна спільних боргів та зобов’язань. Саме тому обов’язки по заборгованості несуть і чоловік, і дружина, а не лише той з подружжя, чий підпис стоїть на паперах.

Сімейний кодекс також вирішує спори щодо майна та гонорарів, боргів отриманих у випадку укладання договору на потреби сім’ї. У такому випадку право на нього мають обидва члени подружжя.

Тому можна з упевненістю говорити про те, що майно в кредиті належить як дружині, так і чоловіку. Розподіл такого майна у разі розірвання шлюбу є рівним, якщо укладений договір не вказує на інше. У двадцять третій статті Закону України «Про іпотеку» повністю підтверджено цей факт та вказано на те, що один з членів подружжя отримує не лише половину майна, але і половину кредитних зобов’язань. Це відбувається навіть у тому випадку, коли до відома одного з членів подружжя не доведено інформацію про наявність кредитних зобов’язань. Якщо майно переходить у нову власність, то іпотекодержатель отримує усі права та обов’язки за кредитним договором.

Вищезазначена інформація дає змогу резюмувати наступне:

1.Можливо поділити майно взяте в іпотеку між подружжям.
2. Поділити майно – не означає розпоряджатися ним.
3. Справа про розподіл застави може бути ускладнена зверненням банку до суду щодо відшкодування невиконання умов кредитного договору.
4. Після поділу майна члени родини отримують частки зобов’язань по кредитному договору у відношенні до об’єму отриманого майна.
Зрозуміло, що справа може мати безліч нюансів, тому довірити її вирішення можна лише професіоналу. Адвокат по розподілу майна подружжя з юридичної компанії «Касьяненко і партнери» допоможе вам в економії власного часу та фінансових коштів.


Дмитро Касьяненко – керуючий партнер юр. компанії «Касьяненко і партнери».

 

 

Консультації по всій Україні

 (067) 239-93-88,(044) 209-50-69


семейный адвокат киев, раздел имущества при разводе, адвокат по разводам, адвокат по разводам киев, адвокат по семейным делам, раздел имущества через суд, развод и раздел имущества через суд, разделить имущество в суде, раздел имущества в суде, разделить имущество через суд, раздел, автомобиля при разводе, раздел машины при разводе, раздел имущества автомобиль, раздел кредитного автомобиля при разводе, оценка автомобиля при разделе имущества, раздел имущества, при разводе автомобиль, как делится автомобиль при разводе, раздел автомобиля после развода, раздел квартиры при разводе, раздел квартиры после развода, раздел квартиры, раздел квартиры при, разводе если есть ребенок, раздел приватизированной квартиры при разводе, квартира при разводе, развод раздел квартиры, раздел имущества при разводе квартира

Оцените материал

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)
h6
+38 (044) 209-50-69
+38 (067) 239-93-88
E-maillaw@kasyanenko.com.ua
Адресул. Владимирская, 40/2

 

click fraud detection