click fraud detection

Іпотека оформлена на одного з подружжя: як поділити при розлученні – практика від Касьяненка | Касьяненко и Партнеры

Розподіл іпотеки відбувається на рівні частини, навіть у тому випадку, якщо вона оформлена на одного з членів подружжя. Сама ж квартира перебуває у спільній власності.

Поділ кредитної квартири можливий в натурі, наприклад, по кімнатам. Але кредит за згодою банка та кожного з членів подружжя переоформлюється у рівних частинах як на чоловіка, так і на дружину. Існують ситуації, коли поділ квартири в фізичному плані неможливий, і член подружжя, на якого оформлена іпотека, має й надалі виплачувати кошти по кредиту.

Після остаточного погашення кредиту, платник може розраховувати на стягнення з другого члена подружжя половини внесених коштів. За згодою банка кредит може бути переоформлений лише на чоловіка або дружину. Розподіл застави відбувається по таким же принципам.

Дошлюбний період

Квартира, що була придбана одним з подружжя до офіційного укладення шлюбу є повністю його власністю. Сімейні спори можуть мати місце лише у випадку, коли відбувається офіційне затвердження шлюбних відносин. У цьому разі іпотекодержатель може розраховувати на повну власність тієї частини квартири, за яку вже було внесено кошти в дошлюбний період.

Якщо буде подано відповідну заяву, то банк має право на оформлення іншого члена подружжя, як поручителя або співпозичальника. Розірвання шлюбу в свою чергу сприяє поділу тієї частки квартири, що оплачувалась у період шлюбу.

Післяшлюбний період

Перш ніж розглядати розподіл майна подружжя, яке придбане у кредит, потрібно зазначити, що успадкована або отримана внаслідок дарування власність чоловіка або дружини не підлягає поділу.

Розподіл майна подружжя після розлучення відбувається з урахуванням суми боргу по кредиту, що ще залишилася. Зазвичай це рівні частки, хоча за рішенням суду вони й можуть бути змінені, зважаючи на банківську сторону або наявність неповнолітніх дітей.

Декілька слів про шлюбний договір

Поділити майнонабагато простіше, якщо подружжям було укладено шлюбний договір до офіційної реєстрації відносин або в момент спільного проживання. З точки зору правового врегулювання такий договір є документом, в якому вже вказано усі аспекти поділу, в тому числі власності, що отримана в кредит. Контракт між подружжям дає змогу визначення компенсаційних сум, якщо у цьому є необхідність.

Договір також може містити:
• цінність майна та розміри компенсації за нього;
• частка кожного з подружжя у спільному майні;
• внесена сума по іпотечному кредиту кожним з членів подружньої пари, інше…

Саме професійний адвокат по розподілу майна подружжядопоможе при необхідності скласти правильний шлюбний договір та захистити ваші інтереси у суді. Звернувшись до компанії «Касьяненко і партнери», ви можете розраховувати на вчасну та якісну юридичну допомогу.

Цивільний шлюб

На осіб, що офіційно не зареєстрували спільний шлюб, хоча й проживають разом, не поширюється правове врегулювання СКУ. У разі оформлення іпотеки, банк може укласти договір з одним членом цивільного подружжя у якостіспівпозичальника. Погашення боргу може здійснюватися спільно або в індивідуальному порядку. Поділ квартири не буде можливим, так як по договору вона належить одній людині.

Як висновок

Розірвання шлюбу та поділ майна в суді – справа складна та багатоаспектна, так як не може відбуватися без участі банку – іпотекодавця. Кредитний договір може бути, як подовжено, так і призупинено до рішення судових інстанцій. Нерідкими є випадки, коли житло доводиться продавати для погашення боргу та вирішення проблемних ситуацій щодо розподілу. Шлюбний договір може позбавити сторони від спірних моментів та сприяти мирному врегулюванню конфлікту між подружжям.

Касьяненко Дмитрий Леонидович

Адвокат, управляющий партнер Юридической компании "Касьяненко и партнеры". С 2002 года, Дмитрий Леонидович начал свой путь в юридической сфере, пройдя путь от ключевых позиций в бизнес-структурах до важных ролей в государственном секторе. Благодаря своему опыту, он стал известным специалистом в областях уголовного права, банковского и финансового права, хозяйственного и налогового права и процесса.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments